Přístrojové formátování postavyMasáže pro krásu a zábaly
Masáže pro zdraví a regeneraciKosmetika
Prodlužování a zhuštění řasKadeřnictví
SoláriumPedikůra

Bona dea
Bona Dea
homeO násaktualityfotogalerieceníkkontakt

Přístrojové formování postavy - Studio Bona Dea České Budějovice

Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž je ideálním prostředkem pro odbourávání celulitidy a také při řešení problémů s otoky nohou. Masáž jemně stlačuje a uvolňuje městnání v cévách, odvádí nadbytečné tekutiny i negativní látky z oběhu.
Lymfatický systém zachycuje veškeré škodlivé látky, které buď vaše tělo samo produkuje, nebo které se do těla dostávají nepřímo nevhodnými potravinami, nekvalitním ovzduším. Lymfa odvádí z těla toxické látky, které mají dlouhodobě negativní vliv na zdravotní stav i psychickou kondici. Lymfatické kapiláry prochází celým organismem. Největší vliv na proudění lymfy má žaludek, slinivka, slezina. Tyto orgány přímo ovlivňují také výživu svalů. Správná funkce a výživa přitom hraje zásadní roli v obranyschopnosti.

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému a také informačního systému člověka. Je to vlastně jediný systém, jenž uchovává a transportuje z těla ven škodliviny, které jednak vznikají při funkci organismu, jednak do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Větší lymfatické cévy jsou podobné jako žíly, lymfatické kapiláry jsou rozptýleny přes celé tělo. Součástí tohoto systému jsou i lymfatické uzliny a orgány (kostní dřeň, slezina, brzlík). Největší vliv na tvorbu, kvalitu a proudění lymfy mají orgány jako žaludek, slinivka a slezina, jež plní v organismu sekretorickou funkci. Navíc přímo ovlivňují výživu svalů, tedy systém nejvíce napomáhající oběhu lymfy. Proto vhodná výživa a správná funkce těchto orgánů hraje významnou roli v celkové obranyschopnosti organismu. Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému. Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

Vacupress

Vacupress pracuje na principu nastavitelného podtlaku, kdy se kůže a podkoží nasává do různě velikých baněk, kde vzniká intenzivní prokrvení. Díky tomu se podporuje tvorba kolagenu a elastinu v podkoží a tím se kůže zpevňuje během několika procedur.

Vacupress je lymfatická masáž. Jelikož lymfatický systém nemá vlastní pumpu (srdce), která by lymfu v systému lymfatických cév pohánělo, je nutný dostatečný pohyb, nebo je potřeba lymfu rozhýbat masážemi. Celulitida souvisí s činností lymfatického systému, který je odpovědný za odvod toxických látek z těla. Bez dostatečné funkce lymfatického systému, není možné nad celulitidou zvítězit.

Jestliže Vás trápí nadváha a nedaří se Vám zhubnout, patrně je Váš organismus zahlcen toxickými látkami, které nedovolují tělu správně pracovat. Metabolismus je zpomalen, látková výměna nefunguje tak jak má, a tím i spalování tuků je pro tělo velmi obtížné. Masáží vacupressem dochází kromě vyčištění lymfatického systému, také ke štěpení a rozmělňování tukových buněk, které jsou následně odvedeny lymfatickým systémem do vylučovacích orgánů. Dochází tím k zeštíhlení a vytvarování problematických partií, ze kterých mizí tukové polštářky.


Účinky vacupressu :

Odstraňuje celulitidu

Tvaruje a zpevňuje problematické partie (hýždě, boky, stehna, bříško, paže)

Odstraňuje strie (popraskaná kůže např. po těhotenství)

Zeštíhluje až o několik centimetrů

Zpevňuje kůži (aktivace kolagenu a elastinu)

Detoxikuje organismus

Doporučený počet procedur vacupressu je 10 až 25, podle rozsahu celulitidy a nadváhy. Efekt je trvalý, pokud se nadále dodržuje rozumná životospráva, včetně pitného režimu (2 - 3 litry tekutin denně) Po intenzivní kůře vacupressu se doporučuje udržovací procedura 1 až 2krát měsíčně!!


V jakých případech není vacupress vhodný?

Zhoubném nádorovém onemocnění

Horečce

Akutním žilním onemocnění

Vážném onemocnění jater a ledvin

Poruše srdeční činnosti

Patologickém těhotenství